Blog > Komentarze do wpisu
Bekanntmachung: Rozstrzygnięcie konkursu
Mam wielką przyjemność ogłosić, że pierwszy konkurs zorganizowany przez serwis HistaVIEW dobiegł końca i cieszył się naprawdę sporym, jak na początek, zainteresowaniem internautów. Większość spośród uczestników dawała sobie radę z pytaniami, które wcale nie były takie proste, jak ogłosiliśmy, zachęcając Was do udziału w zabawie.

Z racji tego, że uczestników, którzy odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania, naliczyliśmy nie wielu, do puli potencjalnych zwycięzców wliczyliśmy także osoby, które odpowiedziały właściwie na 4 pytania.

Spośród tych osób, niewątpliwie odznaczających się ogromną wiedzą historyczną, wylosowaliśmy dwóch zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymali grę "HistaSpider".

Naszymi szczęśliwcami są:

1. Pan Jakub Śmiglewicz

2. Pan Rafał Wyrzykowski

Serdecznie gratulujemy naszym triumfatorom i zapraszamy ich, a także wszystkich Was, drodzy internauci i pasjonaci historii, do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, które zorganizujemy niebawem.

Jednocześnie chcielibyśmy przeprosić za błąd, który wdarł się w pytanie 4 naszego konkursu. Umowa, o którą pytaliśmy, została podpisana w roku 1941, a nie - 1940, jednak znakomita większość naszych śmiałków poradziła sobie z odpowiedzią na to pytanie.

A teraz, gwoli formalności, podajemy odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe:

 1. Jak nazywała się belgijska forteca, którą na wiosnę 1940 roku zdobyły niemieckie wojska powietrzno-desantowe?
  - Eben Emael
 2. Który z bliskich współpracowników Józefa Piłsudskiego popełnił samobójstwo w kwietniu 1939 roku?
  - Walery Sławek
 3. Do kogo we francuskiej pieśni narodowej kierowane są słowa: "Marechal, nous voila!"?
  - do marszałka Philippe'a Petaina
 4. Jak nazywał się, dowodzony przez marszałka Żukowa, związek bojowy Armii Czerwonej, który w kwietniu i w maju 1945 roku uczestniczył w zdobywaniu Berlina?
  - I Front Białoruski
 5. Jak nazywała się zawarta w 1940r. umowa między USA a Wielką Brytanią dotycząca dostaw amerykańskiego uzbrojenia krajom koalicji antyhitlerowskiej?
  - Lend-Lease

sobota, 02 maja 2009, kosynuer

Polecane wpisy

 • 70. rocznica IV rozbioru Polski

  23 sierpnia 1939r. w Moskwie spotkali się ministrowie spraw zagranicznych III Rzeszy oraz Związku Radzieckiego w celu podpisania paktu o nieagresji. Wydarzenie

 • D-Day za nami...

  Był taki dzień jak 6 czerwca 1944 roku. Przełomowy dzień. Właśnie wtedy, na plażach francuskiej Normandii, rozpoczęła się największa w dziejach świata operacja

 • Konkurs historyczny!

  Uwaga, drodzy Internauci! Ogłaszam konkurs, w którym na zwycięzców czeka gra-niespodzianka mojego autorstwa. Konkurs trwać będzie od 20 kwietnia do 1 maja 2009

HistaVIEW w katalogu Gwiazdor

Ilość odwiedzin:

Banery:


Katalog stron internetowych

Katalog Dobrych Stron DI