niedziela, 07 czerwca 2009
Plakat wyborczy
No cóż. Trwają wybory do Europarlamentu. Do oficjalnego zakończenia głosowania o godzinie 21:00 publikowanie treści, promujących kandydatów oraz ich ugrupowania jest zabronione. Ale, proszę Państwa, od czego mamy symbole i podteksty! Spójrzcie na mój plakat wyborczy i spróbujcie zgadnąć, którego kandydata on promuje. Swoje typy wpisujcie w komentarzach pod zdjęciem!
wtorek, 14 kwietnia 2009
Guenter Verheugen z wizytą w województwie śląskim
Na zaproszenie eurodeputowanego Jerzego Buzka, do Polski przybył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Niemiec Guenter Verheugen. Niegdyś, w latach 1997-2001, pełnił on funkcję unijnego komisarza ds. rozszerzenia. Obecnie piastuje w strukturach unijnych urząd komisarza ds. przemysłu i przedsiębiorczości. Zaaranżowane przez byłego premiera Buzka spotkanie w Gliwicach dotyczyło przede wszystkim roli specjalnych stref ekonomicznych w dobie kryzysu oraz roli innowacyjności w gospodarce. Verheugen oficjalnie poparł kandydaturę Jerzego Buzka na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Korzystnie wypowiedział się również na temat mijających 5 lat współpracy z nowymi członkami Unii. Wspomniał również o książce "Rozszerzenie", którą stworzył wspólnie z Markiem Orzechowskim, a która trafi na półki księgarń w przyszłym miesiącu. Podczas wizyty na Śląsku Verheugen zawitał do magistratu miejskiego w Częstochowie, a wieczorem 5 kwietnia odwiedził klasztor na Jasnej Górze.
poniedziałek, 13 kwietnia 2009
Korsarze z Czarnego Lądu
Wczoraj wieczorem załodze amerykańskiego statku USS Bainbridge udało się odbić z rąk somalijskich piratów kapitana kontenerowca spółki Maersk Alabama, Richarda Philipsa. Wskutek ataku amerykańskiego statku, zginęło 3 spośród 4 porywaczy. Przywódca pirackiej bandy zagroził odwetami, skierowanymi przeciwko Amerykanom. Środowy (8 kwietnia) atak korsarzy na amerykański kontenerowiec był kolejnym z serii porwań, ciągnących się od roku 2006. Czy rząd somalijski jest w stanie ukrócić piracki proceder?
HistaVIEW w katalogu Gwiazdor

Ilość odwiedzin:

Banery:


Katalog stron internetowych

Katalog Dobrych Stron DI