Recenzje książek

Na tej podstronie publikowane będą napisane przeze mnie recenzje książek o tematyce historycznej. Będą to pozycje dotyczące w głównej mierze wydarzeń ostatniego stulecia. Nie zamierzam opisywać i oceniać najnowszych publikacji (bo mnie na takie nie stać, a do miejskiej biblioteki prędko nie trafią ;-)). Być może moje recenzje pomogą Wam zdecydować, na którą książkę warto się skusić.

W najbliższym czasie należy się spodziewać "Ostatniej Republiki" autorstwa rosyjskiego historyka wojskowości Wiktora Suworowa (właśc. Władymira B. Rezuna), szeroko komentowanej w gronie zawodowych rosyjskich historyków, podobnie jak wcześniejsze części tej samej serii pt. "Lodołamacz" oraz "Dzień M".

 Kolejną publikacją, której recenzję zamierzam zamieścić na blogu, jest "Psychologia tłumu" Gustava LeBon. Jak już sama nazwa wskazuje, nie jest to książka stricte z dziedziny historii (wykład z psychologii z elementami polityki), ale wywarła znaczący wpływ na wydarzenia ubiegłego wieku (czytali ją Hitler i Stalin. Hitler wykorzystał do swoich celów zawartą w dziele LeBona koncepcję "duszy rasy").

 Recenzje:

 

Książka LeBona, zawierająca koncepcję

HistaVIEW w katalogu Gwiazdor

Ilość odwiedzin:

Banery:


Katalog stron internetowych

Katalog Dobrych Stron DI